Насосні станції
Які існують різновиди?
Насосна станція для води призначена для автономного водопостачання дачі або приватного будинку, для підвищення тиску води. Пристрій складається з насоса, який перекачує воду зі свердловини, гідроакумулятора, реле, фільтра, клапана і манометра.
Насос перекачує рідину з колодязя або свердловини в спеціальний резервуар, який служить накопичувачем води. Сучасні системи, як правило, автоматизовані. Завдяки датчику контролюється рівень води в резервуарі та за потреби вмикається насос для збільшення рівня рідини.
Насосні станції за призначенням можна розділити на промислові та побутові. Перші розраховані на роботу з великим об'ємом води, їх часто встановлюють у системи опалення. Побутові використовуються для поливу, відкачування води, забезпечення будинку водою тощо.
Вони поділяються на такі типи: водопровідні та каналізаційні. Водопровідні побутові насоси можуть працювати тільки з чистою водою, каналізаційні застосовуються для відкачування стічних вод, для фекальних стоків і перекачування інших рідин з домішками діаметром до 5 мм.
Різновиди насосних станцій за типом пристрою:
Відцентрова насосна станція обійдеться дорожче, ніж вихрова через конструкційні особливості. Якщо насос потрібен для поливу поля невеликої площі, підійде вихрова модель. Якщо агрегат буде використовуватися для свердловини глибиною до 7 метрів або для будинку, краще зупинити свій вибір на відцентровому насосі.
Для підйому води з великої глибини використовують насосні станції з ежектором. Такі моделі бувають двох типів - із вбудованим і з виносним ежектором. Вбудований розташовується безпосередньо в конструкції насоса (який найчастіше йде без бака) і занурюється у воду. Максимальна глибина забору води в такому разі становить 8 метрів.
Виносний ежектор встановлюється на наземній насосній станції, ККД у нього нижчий, але максимальна глибина - 50 метрів. Працює конструкція з виносним пристроєм тихіше, ніж із вбудованим.
Плюси і мінуси насосних станцій
Переваги насосних станцій:
Мінус - необхідність регулярного обслуговування системи. Насос потрібно чистити від дрібних частинок, які потрапляють у нього разом із водою. Якщо цього не робити, сміття починає накопичуватися і засмічувати систему, виводячи її з ладу. Також потрібно перевіряти тиск насосної станції. Зміни в роботі можна легко помітити завдяки слабкому напору води.
Як же вибрати?
Якщо ви вирішили купити насосну станцію, зверніть увагу на такі характеристики:
Встановлюється водонасосна станція в безпосередній близькості до джерела води, докладніші характеристики можна знайти в техпаспорті обладнання.
Якщо станція потрібна для будинку, варто заздалегідь визначитися з приміщенням, де вона буде знаходитися. Робота насоса супроводжується шумом, чим потужніший двигун - тим вищий рівень шуму. Тому кімнату краще вибрати подалі від спальні та вітальні. Щоб у зимовий час обладнання працювало справно і не замерзало, приміщення має опалюватися.