Мотопомпи
Відмінність мотопомп від поверхневих насосів.
Мотопомпа для води - це насос з двигуном, при включенні якого техніка виконує функцію перекачування води. Поверхневий насос також призначений для перекачування рідини, однак ці два види обладнання відрізняються джерелом живлення.
Насос працює за рахунок електроенергії, а запуск мотопомпи проводиться за допомогою двигуна внутрішнього згоряння або електричного двигуна.
Переваги мотопомп:
Недолік мотопомп - необхідність постійної наявності палива в баці для безперервної роботи пристрою.
Серед плюсів поверхневих насосів варто відзначити легкість ремонту та модернізації, невисоку ціну, компактність, серед мінусів - проблеми зі зворотним клапаном і низька продуктивність.
Насоси застосовують для свердловин, для будинку, для поливу рослин, мотопомпи ж використовують і для відкачування води, дренажу котлованів, осушення боліт, підвалів, гасіння вогнищ загоряння.
Різновиди мотопомп
Залежно від призначення мотопомпи діляться на пристрої для перекачування чистої, слабозабрудненої води і густих рідин. Для роботи з чистою водою використовуються двотактні двигуни. Вони забезпечують невеликий напір води, мають невеликі розміри, застосовуються для відкачування води з басейнів, ставків.
Мотопомпи для слабозабрудненої води також називають пожежними і пристроями високого тиску. Вони оснащені чотиритактним двигуном, тому часто використовуються для гасіння пожеж і поливу невеликих полів.
Пристрої для сильно забруднених і густих рідин є найпотужнішими, мають велику вагу. Якщо у воді є пісок, мул, щебінь, тоді для її перекачування краще вибрати саме цей вид насоса. Через те, що фільтр може пропускати частинки діаметром до 25 мм, до насосної частини такої мотопомпи є легкий доступ.
За типом двигуна розрізняють чотири види мотопомп:
Бензинові мотопомпи економні, можуть працювати при низькій температурі (до -15 градусів Цельсія), розвивають високу потужність, мають невеликий розмір, використовуються для побутових потреб і на будівництві. Щоб бензиновий двигун працював справно, його необхідно запускати мінімум раз на місяць для профілактики, навіть якщо вам не потрібно перекачувати рідину. Інакше все пальне в баку доведеться міняти.
У дизельного двигуна витрата палива менше, ніж бензинового аналога. Ціна мотопомпи на дизелі трохи вище інших видів такої техніки, однак її можна використовувати безперервно. Наприклад, для забезпечення подачі води для приватного будинку. Запускати помпу з метою профілактики, якщо ви її не використовуйте, необхідно раз на півроку. На відміну від бензинового дизельний варіант може продуктивно працювати тільки при плюсовій температурі.
В газових мотопомпах в якості палива використовується пропан-бутан, можливе підключення до магістрального газу. Вони призначені для перекачування чистої води. Газові моделі не користується високим попитом, проте є комбіновані варіанти, які більш популярні. Такі мотопомпи можуть працювати як на газі, так і на бензині.
Электричні мотопомпи мають потреби в джерелі живлення, що є основним недоліком такого виду техніки. Серед плюсів такого варіанту є відсутність вихлопних газів. Це дозволяє встановлювати мотопомпу в погано провітрюваних приміщеннях або там, де за санітарними нормами не можна встановлювати інші види насосів.
Особливості вибору
Перш ніж купити мотопомпу, необхідно визначитися з такими характеристиками:
Також важливо підібрати підходящу вартість мотопомпи. Серед економ-варіантів можна знайти мотопомпи від китайських виробників DDE, Elitech, Leo. Як правило, вони мають невелику або середню потужність, працюють на бензині і газі. Середній ціновий сегмент - техніка від Hyundai і Aurora. Найбільш дорогим є обладнання від марки Honda і Daishin.
Як збільшити термін служби мотопомпи?
Тривалість експлуатації мотопомпи безпосередньо залежить від правильності використання обладнання. Щоб продовжити термін служби агрегату варто дотримуватися деяких правил: