Вимірювальний інструмент - спеціальні прилади і пристосування, що дозволяють максимально точно визначати параметри різних об'єктів, такі як габаритні розміри, площину, товщину і т.д.
Купити вимірювальні інструменти потрібно не тільки фахівцям будівельної або виробничій сфері. Вони необхідні і для побутових потреб, таких як виконання дрібного домашнього ремонту, збирання меблів, налаштування обладнання.
Види вимірювального інструмента
У нашому інтернет-магазині представлений якісний вимірювальний інструмент виробництва Україна і провідних європейських фірм з офіційною гарантією. У нас ви можете вибрати і купити вимірювальний інструмент наступних різновидів:
- Рулетки. Універсальний ручний вимірювальний інструмент, за допомогою якого можна виконати завмер габаритних параметрів об'єкта або предмета - довжини, ширини, висоти. Являє собою невеликий пристрій, що складаються з корпусу з розміщеною всередині стрічкою зі шкалою. Стрічка може тікати вручну або автоматично (пружинний механізм). Розрізняються по довжині, матеріалом виготовлення, рівню похибки, ступеня захисту.
- Далекоміри. Лазерні прилади, що дозволяють заміряти відстані в межах 200-300 метрів. Застосовуються в топографічного знімання і геодезичних роботах, для навігації, а також в будівництві, так як забезпечують високу швидкість і точність вимірювань. Принцип роботи дуже простий - виміри здійснюються шляхом фіксації часу, за яке лазерний промінь приладу сягає потрібного об'єкту і повертається назад. Часто використовуються замість рулетки.
- Штангенциркулі. Вимірюють зовнішні і внутрішні габарити невеликих предметів або деталей, а також глибину. Пристрій складається з ноніуса, вимірювальної штанги і шкали. Бувають механічними, циферблатними або цифровими, останні найбільш точні і зручні в експлуатації.
- Лінійки і куточки. Застосовуються для замірів та виконання креслень в будівництві, побуті і промисловості. Являють собою шкалу з поділками, або дві шкали по обидва боки вироби. Довжина може варіюватися в межах 0,5 - 3 м. Кутові лінійки (куточки, косинці) дозволяють вимірювати кути і перевіряти їх на прямолінійність.
- Рівні. Використовуються для перевірки площинності по горизонталі і вертикалі. Зазвичай застосовуються в штукатурних роботах, при монтажі вікон і дверей. Найбільш поширеним варіантом є бульбашковий рівень, що представляє собою корпус з розташованої усередині нього колбою з рідиною і бульбашкою повітря. Вертикальність визначається по бульбашки повітря, яких повинен розташовуватися точно по центру колби. Рівні прості у використанні, відрізняються високою міцністю і недорого коштують. Існують також магнітні моделі, які можуть кріпитися на металевих деталях.
- Правила. Дають можливість оцінити рівність поверхні при виконанні кладок і штукатурних робіт. Мають форму довгої трапецієподібної рейки, найчастіше виготовленої з дерева або металу. Можуть оснащуватися ручкам для зручності експлуатації.
- Мультиметри і фазометри. Вимірювальний інструмент купити який найчастіше потрібно електрикам, а також тим, хто працює з електрообладнанням. Мультиметри, або як їх ще часто називають тестери, об'єднують в собі функції відразу декількох промислових приладів - амперметра, вольтметра і омметра і можуть бути аналоговими і цифровими, останні будуть більш точними. Фазометри призначені для обчислення кутів зсуву фаз і використовуються при монтажі електромереж.
Де застосовують вимірювальний інструмент
Інструмент вимірювальний широко застосовується у виробництві з метою контролю точності характеристик виробів, що виготовляються. Ще частіше подібні пристрої застосовуються в будівельній промисловості, а також в побуті при виконанні монтажних і ремонтних робіт для:
- визначення фізичних розмірів різних предметів;
- оцінки прямолінійності стін;
- вимірювання відстаней;
- перевірки вертикальності і правильності геометричної форми;
- вимірювання напруги, опору і налаштування електроприладів.