Продавець "ОСЕЛЯ" магазин будівельних матеріалів та господарських товарів розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
188 відгуків
"ОСЕЛЯ" магазин будівельних матеріалів та господарських товарів
Фільтри
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    10:0017:00
  • Неділя
    Вихідний
Контакти
+380 (68) 626-65-30
"ОСЕЛЯ" магазин будівельних матеріалів та господарських товарів
Павло
Львівська обл.,м.Стрий, вул.Сколівська14 (заїзд з вул.Виговського), Стрий, Україна
tsebak1980@gmail.com06862665300686266530

Генератори

Генератори

Генератори електрики: які бувають види та їхні особливості

Генератори електрики - технічні пристрої, що перетворюють механічну енергію двигуна внутрішнього згоряння в електричну. Ці агрегати використовують для автономного забезпечення електроенергією житлових будинків, дач, торгових і промислових об'єктів за повної або короткочасної відсутності електропостачання. З огляду на можливі джерела живлення, генератори бувають:

  1. Бензинові. Це обладнання працює на високооктановому бензині. Підходить для експлуатації в будинку, магазині, офісі або на невеликому підприємстві в разі короткочасного відключення подачі електроенергії. Електрогенератори відрізняються доступною ціною, нескладною конструкцією, низьким рівнем шуму, компактними розмірами і невисокими вимогами до якості струму.
  2. Дизельні. Працюють на дизелі або залишковому нафтовому паливі і відносяться до більш дорогих і продуктивних типів агрегатів. Дизельний генератор здатний безперебійно працювати протягом декількох днів, відрізняється підвищеним моторесурсом, надійністю, низькою вартістю електроенергії, що виробляється, і швидкою окупністю. Підходить для тривалої експлуатації на об'єктах із середнім і підвищеним рівнем енергоспоживання.
  3. Газові. Найдорожче і менш поширене обладнання, здатне працювати від природного і скрапленого газу. При підключенні до балонів з пропан-бутановою сумішшю тривалість роботи зумовлена об'ємом посудини. Не піддаються корозії, вирізняються тривалим терміном експлуатації та високою екологічністю. Вибір генератора виправданий у місцях, де підведений природний газ або є підвищені вимоги до екології.
  4. Універсальні (комбіновані). Зручність експлуатації генераторів такого типу зумовлена здатністю працювати від бензину і від газу (магістрального або зрідженого балонного). Вони мають специфічну конфігурацію, коштують дорого, використовуються рідко. Особливістю моделей є економічна витрата палива, безшумна робота і просте обслуговування.
  5. Інверторні. Сучасні міні-станції цієї категорії користуються зростаючим попитом завдяки наявності перетворювача струму з регулятором. Здатні видавати "чисту" напругу без перепадів і стрибків. Відрізняються компактними розмірами, безшумною роботою, невеликою вагою. Ціна на генератор такої конструкції досить висока, але його вартість виправдана економічністю і швидкою окупністю.

Особливості роботи та сфера застосування електростанції залежать від кількості фаз. За цим параметром генератори бувають одно-, трифазні та універсальні. Однофазні агрегати виробляють напругу 220V і належать до побутових, трифазні видають 380V і вважаються промисловими, універсальні здатні створювати електричний потенціал 220V/380V. Залежно від кількості виробленої енергії трифазні моделі бувають потужністю:

  • до 3 кВт - підходять для квартири або заміського будинку з невеликою кількістю електрообладнання;
  • від 3 до 5 кВт - використовуються для виконання ремонтних і будівельних робіт, а також у невеликих магазинах і торгових точках;
  • від 5 до 10 кВт - застосовуються у великих магазинах, офісах, здатні забезпечити електрикою обмежену кількість невеликих користувачів;
  • від 10 до 19 кВт - підходящий варіант для середніх будівельних і промислових об'єктів;
  • понад 19 кВт - забезпечують електрикою лікарні, супермаркети, об'єднання приватних будинків, великі підприємства.

За способом запуску електрогенератори бувають:

  • ручні - запускаються за допомогою шнура;
  • з електрозапуском - вмикаються при повороті ключа в замку запалювання;
  • з автозапуском - запускаються автоматично в разі відключення мережі.

За способом встановлення генератори бувають:

  • мобільні - використовуються для роботи в польових умовах, під час виконання будівельно-монтажних робіт або проведення концертів;
  • стаціонарні - встановлюються на бетонний фундамент і використовуються як основне або резервне джерело електрики.

Як правильно вибрати і купити генератор для своїх цілей?

Перш ніж купити генератор електрики, необхідно звернути увагу на такі особливості:

  • Потужність електрогенератора. Електрики, що виробляється, повинно вистачати для роботи електроприладів, які будуть підключатися до агрегату. Щоб визначити необхідну енергопотужність агрегату, слід скласти потужність наявного електрообладнання і для запасу збільшити її на 15 - 20 %.
  • Кількість фаз. Вибір визначається тим, від якої мережі працює наявне електрообладнання. Наприклад, у приватних будинках використовується напруга 200V, тому варто замовити генератор з однією фазою.
  • Обсяг бака. Що вища місткість паливного бака, то вищий моторесурс і довша тривалість безперервної роботи обладнання.
  • Витрата палива. Зазначена в інструкції з експлуатації, визначає економічність і час роботи агрегату до дозаправки.
  • Матеріал обмотки. Вона буває мідною та алюмінієвою. Перша добре проводить струм і справляється з підвищеними навантаженнями, алюмінієва більше нагрівається, що негативно відбивається на якості робочого струму і потужності на виході.
  • Функція стабілізації. Система AVR гарантує стабільність напруги на виході, що важливо для роботи комп'ютерів, побутової електротехніки, запуску електронного блоку паливного котла.

На вибір генератора також впливають доступність палива, наявність шумопригнічувального кожуха, системи захисту від перегріву, вартість обладнання, екологічність і ймовірність забруднення навколишнього середовища.

Як правильно використовувати бензиновий, газовий і дизельний генератор, щоб служив довше

Для того щоб електрогенератор служив довше, слід дотримуватися правил експлуатації:

  1. Використовувати обладнання тільки на відкритому повітрі на відстані не ближче ніж 6 метрів до найближчої поверхні, щоб чадний газ, що виділяється, не потрапив у приміщення.
  2. Берегти агрегат від потрапляння вологи і затоплення.
  3. Використовувати паливо і мастило для змащення, рекомендоване виробником.
  4. Зберігати паливо для заправки в закритій ємності, заливати його в генератор або підключати агрегат до газу тільки після повного охолодження.
  5. Перед запуском перевіряти заземлення пристрою, підключати механізм тільки через подовжувач для високої напруги.
  6. Не допускати тривалої роботи двигуна в холостому режимі, потужності навантаження менше 30 % і більше 70 %.
  7. Намагатися не використовувати генератор за температури повітря нижче -5 °C, в умовах холоду не задіювати понад 40 % його потужності.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner